FałkiewiczBand

FałkiewiczBand
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Kraków
Utworów:
4
Oglądany:
3655 razy
iDesk:
Założenie konta:
11 listopada 2009
Ostatnia aktualizacja:
6 stycznia 2011
Wszystko zaczęło się ponad dziesięć lat temu, kiedy to postanowiłem ukazać światu poezję mojego ojca Jacka Fałkiewicza.
Robiłem to za pomocą gitary i głosu przez kilka lat jeżdżąc po festiwalach. Grałem także własne recitale, które przyciągały rzesze młodych ludzi.
Szkoła muzyczna I i II stopnia oraz kontakt i współpraca z Klubem Jazzowym im. Mieczysław Kosza w Zamościu to okres szkoły średniej kiedy to zdobywałem doświadczenie jako muzyk i wokalista.
Po ukończeniu szkoły muzycznej postanowiłem wyrwać się z kresów wschodnich i spróbować sił w większym mieście. Padło na Kraków.
W Krakowie w końcu spotkałem ludzi z którymi mogłem spełnić swoje marzenia o własnym zespole i tu właśnie zaczyna się powoli kształtować historia Fałkiewicz Band.
Jest rok 2004 i spotykam gitarzystę Przemka Drużkowkiego, który pomaga mi znaleźć ludzi do zespołu. Na początek szukaliśmy składu do udziału w 40 Studenckim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zaczynamy współpracę z Maciejem Dworzańskim – bas, Grzegorzem Fieber – perkusja oraz Krzysztofem Lepiarczykiem – klawisze. Całe przedsięwzięcie okazuje się sukcesem, zdobywamy wyróżnienie i zaproszenie do finału w TVP2.
Cztery miesiące później nagrywamy krótkie demo zawierające utwory: „Cień”, „Nie przestawaj” i „Przepraszam”.
W kwietniu 2005 roku następuje krótka przerwa w działalności zespołu.
Maciek, Grzegorz i Krzysiek odchodzą do innej, własnej formacji, w której równolegle z moim projektem działali.
Mimo wszystko nie poddajemy się z Przemkiem i już pod koniec czerwca Przemek nawiązuje nowe kontakty. Do zespołu przyłącza się Artur Bas – bas i Daniel Zięć – perkusja oraz kilka dni później Wojciech Kogut – klawisze.
W tym składzie po miesiącu działalności, bo już w sierpniu 2005 zespół osiąga kolejny sukces, którym niewątpliwie jest zdobycie Grand Prix na XIII FESTIWALU KULTURY EKOLOGICZNEJ w Józefowie.
We wrześniu 2005 startujemy w XVII BIŁGORAJSKICH SPOTKANIACH Z POEZJĄ ŚPIEWANĄ I PIOSENKĄ AUTORSKĄ, gdzie otrzymujemy wyróżnienie oraz nagrodę publiczności, która świadczy o tym, że muzyka jest świetnie odbierana. Oba te sukcesy kwalifikują grupę do udziału w 41 STUDENCKIM FESTIWALU PIOSENKI w Krakowie.

Okres zimowy staje się okresem intensywnej pracy nad poszerzeniem repertuaru i w tym też czasie odchodzi klawiszowiec – Wojtek Kogut.
Na jego miejsce wskakuje Robert Rodakowski. Podczas prób powstaje pomysł na nowy szyld zespołu i z „Michał Fałkiewicz” przemieniamy się w „FAŁKIEWICZ BAND”.
Z tą też nazwą w lutym 2006 ruszamy do krakowskich klubów.
Do początku maja 2006 gramy ponad 20 koncertów w klubach, na imprezach charytatywnych oraz rajdach studenckich.
Pod koniec lipca 2006 gramy ostatni koncert w tym składzie. Daniel i Przemek odchodzą z zespołu.
Na okres wakacji zawieszamy chwilowo działalność, aby od września ruszyć z nową siłą.
Do zespołu dołącza Krzysztof Oświęcimka – gitara oraz Agata Nowak – Perkusja. Po kilku próbach próbujemy ponownie sił na XVIII BIŁGORAJSKICH SPOTKANIACH Z POEZJĄ ŚPIEWANĄ I PIOSENKĄ AUTORSKĄ. Kolejny raz mamy dobre przyjęcie publiczności oraz podwójne wyróżnienie.
Teraz kończymy pracę nad repertuarem w nowym składzie i ponownie ruszamy na podbój krakowskich pubów i klubów.

Muzykę graną przez grupę można określić jako rock z elementami pop’u i funk’u. Bardzo mocnym atutem są tutaj też niebanalne teksty. Plany zespołu na najbliższy okres to jak największa ilość koncertów w klubach oraz nagranie płyty. Celem nadrzędnym jest nieustanny rozwój, pomaga mu w tym silna motywacja.

Zespół jest finalistą trzeciej edycji Sceny Muzzo

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium